ההגדה לבית משפחת בנימין

שושנה שרקי

הייתי בצבא, ובאתי לחופש לראש פינה ליום-יומיים-שלושה – לאן היה לי לבוא? בינתיים נרקמו קשרים ביני ובין אמא (מאשה). אז זהו, יום אחד החלטנו להתחתן. בלי הרבה עניינים, אהבת אותה? מה זה אהבתי אותה? זה לא כמו היום שמשתגעים אחד אחרי השני. היתה בינינו הבנה וסימפטיה ונמשכנו האחד לשני וזהו, החלטנו להתחתן. הזמנים היו אחרים. "בעצם" הוא כמעט לוחש לי, שאף אחד לא ישמע, (ואני כבר בת 65..). "אמא היתה זאת שהציעה שנתחתן, והסכמתי איתה, שזה צעד נכון".

תקציר יצירה

סיפור חיים בין מאשה ילידת ראש פינה למנפרד ה'ייקה' שהגיע עם עליית הנוער של בית"ר מגרמניה לראש פינה. התחבר לתוך קבוצת בוגרי ביתר (מרסיל טוביאס, מנחם בגין, יוניצ'מן, שלום רוזנפלד, שלמה בן יוסף ועוד.... שהיו בני בית ובני טיפוחיה של רוחלה, אושייה ראש פינאית מפולפלת ומחבקת. שם הוא פוגש במאשה (הבת של רוחלה) ברגעים דרמטיים בחייה. ובביתה של רוחלה נרקם סיפור אהבה במלחמה, סיפור חיים חדש. את הספר כתבה שושנה להוריה, לאחר שעות שהקשיבה לסיפור חייהם, הקליטה (על קלטות), שיכתבה וערכה והגישה להם באהבה והערכה.

על המחבר/ת

שושנה ילידת ראש פינה בת למשפחה גלילית ותיקה דור חמישי בישראל. חברת קיבוץ כפר הנשיא. עורכת העיתון השבועי המקומי "דברי הכפר "כותבת ואוהבת את החיים.

ביוגרפיה עמ'
97
#ברסלאו-גרמניה #יתמות #מרסל טוביאס ...
ההגדה לבית משפחת... שושנה שרקי
417 5
04.19 5