יש זיקנה אחרת

ד"ר רפאל (רלף) שן

בספר זה אני מקווה לעזור לאנשים בגיל העמידה על-ידי הצגת העובדות הרפואיות הכרוכות בזיקנה, תוך מתן דגש על מניעת מחלות. לשם כך, אני נעזר בניסיוני האישי – לא רק כרופא גריאטרי, אלא גם כקשיש המתמודד עם בעיות גילי וכמטופל-לשעבר שהתמודד בהצלחה עם מחלות קשות.

תקציר יצירה

מתוך ההקדמה מאת גדי פורת: "ד"ר שן, באישיותו, בדרך חשיבתו ובכתיבתו, מנפץ את סטריאוטיפ הזקן בחברה בכלל ובקהילה הרפואית בפרט... ד"ר שן יוצא בהתרסה כלפי המדיניות ה"פותרת" את בעיית הקשיש המוגבל במתן עזרה סיעודית, ומתעלמת מעיקרון הרפואה הגריאטרית המודרנית הקובע שכל אדם זכאי לאפשרות להשתקם." מובא כאן סוף הספר עם הנספח, הכולל ביקורת נוקבת ומנומקת על הכשלים המובנים במערכת המקדמת רופאים ומחקרים. הקטע מועלה כאן באדיבות פראג הוצאה לאור, מניפה הוצאה לאור, חנן שן. ניתן לרכישה כספר דיגיטלי, ב-BOOKLY

על המחבר/ת

רפאל (ראלף) שן נולד בלונדון ב-1921, וגדל באנגליה. הוא שירת בצבא הבריטי בשנים 1940-1946, למד רפואה בלונדון ועלה לארץ ב-1952. הוא עבד בבתי-החולים איכילוב והדסה בתל אביב, וניהל את המחלקה הפנימית כ-10 שנים. לאחר מכן הקים את המחלקה הגריאטרית באיכילוב וניהל אותה כ-10 שנים, עד פרישתו לגמלאות בשנת 1986. מאז עסק במשך כ-15 שנים במתן הרצאות לפורשים, לקשישים בבתי-אבות ובמועדוני הקשישים בנושאי בריאות. בשנים אלו גם כתב מאמרים על בריאות בגיל השלישי ב"ניב הגימלאי", היה כתב רפואי של "דורות" – כתב עת לעניני זיקנה, והופיע בתוכנית רדיו. (ד"ר שן זכרו לברכה, נפטר בשנת 2008)

עיון עמ'
23
#הגיל השלישי #קידום רופאים #ביג פארמה ...
יש זיקנה אחרת ד"ר רפאל (רלף) שן
482 4
06.19 13