קצר - 110 מילים זיכרונות מת"א של פעם

משה דיין

מתפלחים לקולנוע עדן בדרכי לבית הספר העממי-דתי , הייתי נעצר ליד חלון ראווה בקרן הרחובות לילינבלום-הרצל ומתבונן בשקיקה בצילומים מתוך הסרט שהוצג באותו שבוע. הפיתוי היה גדול ולא היה כסף לקניית כרטיס. אז מה עושים? מתפלחים. מותר להתפלח – זה לא נקרא לגנוב.

תקציר יצירה

5 סיפורים קצרים מזיכרונו של ילד תל-אביבי: תפילתו של ילד שהצילה מדביקי כרוזים מציפורני המשטרה הבריטית. כפרחח רחוב המכיר כל רחוב ובניין ידעתי להיות הילד הכי קרוב להכרזת העצמאות. אירוע מרגש שהעלה דמעות בעיניי המספר על פרדתו האהובה של מוכר הנפט. אירוע מימי העוצר הגדול בתל-אביב לתפיסת אנשי המחתרות ועולים בלתי ליגליים. הטנק שהוצב בשדרות רוטשילד ונחלת בנימין, ליד הקיוסק של ישראל, הפנה את תותחו לעבר חלון ביתנו. שובבות נערים "בני טובים", לומדים בבית ספר דתי ומתפלחים לקולנוע עדן ברחוב לילנבלום 2.

על המחבר/ת

סקרנותי אינה יודעת שובע. עיסוק רב שנים בתקשורת המונים הכתיב כתיבה ועריכה, כתיבה ייעודית ומקצועית שפרנסה אותי ואת משפחתי במקביל לכתיבה יצירתית, כתיבת זכרונות ופרוזה. השימוש בעיפרון, בעט ובמקלדת לא סיפקו את תאוותי ליצירה חומרית אומנותית. פטיש, משור ומפסלת ליצירה בעץ לצד משחזת, מלטשת ורתכת ליצירת פסלי ברזל. בניי ונכדיי אליהם הצטרפו נינים, כבר יודעים שאצלי אין "אי-אפשר" ולמדו שבחיים אין בעיות אלא רק אתגרים. נוסיף לכל אלה את חדוות היצירה ונקבל טעם לחיים. בעמודים אלה אפרוש בפניכם סיפורים קצרים פרי דמיוני לצד סיפור אירועים שעיצבו את חיי. בואו ותפליגו איתי למחוזות ולזמנים אחרים - יהייה מעניין!

ביוגרפיה עמ'
6
#המנדט הבריטי #העוצר הגדול #הכרזת העצמאות ...
קצר - 110 מילים ... משה דיין
257 4.1
08.19 16