פילדנדרום של קיץ

נועם נגרי

קצר 374 4 07.19 5

כולנו היינו אז אבנים; מצבות של אנשים חיים וליבם חריטה אחת גדולה. לפתע אחת מנורות הפלורסנט הלבנות בתקרה התפוצצה. חצי אולם נותר מואר וחציו השני- חשוך כמו בריאה שעוד לא נולדה

תקציר יצירה

המספר, סטודנט לשעבר נזכר באחד המרצים שלו, במבוא למדעי הצמח באוניברסיטה. המרצה היה מרצה מחליף שלא היה אמורה ללמד כלל את הכיתה. הזיכרון שולח אותו אל הפרטים הקטנים אל מול אלה הגדולים, שניתן לספר רק במרחק מה מן האירועים עצמם. במיוחד הוא ער אל יחסים של אחד מחבריו לכיתה עם המרצה. זהו סיפור על יחסים בין בני אדם, על חמלה וארעיות, על הצורך לצאת מחוץ למסגרת.

על המחבר/ת

נועם נגרי, סופר, משורר ומרצה. בעל תואר שני בהצטיינות בסוציולוגיה מטעם אוניברסיטת חיפה. עושה כיום תואר שני נוסף בספרות באוניברסיטת תל אביב. פרסם עד היום כשלושה ספרים ("מצוֹפים", 2007; "רסיסים של אור שבור", 2012; "טֶקנומליה", 2016). ספרו הרביעי, "גם לזיכרון יש חלקי חילוף", עתיד לראות אור בהמשך השנה הנוכחית. כמו כן, פרסם מגוון סיפורים קצרים ושירים בעיתונים, כתבי עת ומגזינים ספרותיים כגון: "גרנטה", "החוטם", "פטל", פרויקט "תַן" לספרות, "פועם" ועוד. בשנת 2015 ייצג את המדינה, יחד עם משוררת נוספת, בכנס הספרות הבינלאומי במינסק, בלרוס.

קצר עמ'
10
#זיכרון
פילדנדרום של קיץ נועם נגרי
374 5
07.19 4