הַלֵיידִי מִשָׁלוֹט מאת אלפרד לורד טניסון

יעקב שקד

שָׁמעוּ מִזמוֹר נוּגֶה, קָדוֹשׁ, מוּשָׂר בְּקוֹל רָם וּבִלחוֹשׁ, עַד אַט נִקרָשׁ דָּמָהּ קָרוֹשׁ, וּברַק עֵינָהּ חָדַל מִלּחוֹשׁ, וּראוֹת אֶת קָמֶלוֹט. כִּי טֶרֶם גַּל, עָלָיו נישׂאָהּ, אֶל גּדַת-הַנָּהָר הֵבִיאָהּ, שׁוֹרֶרֶת בְּשׁירָהּ גָּוְעה הליי

תקציר יצירה

יצירתו המרהיבה של אלפרד לורד טניסון. סיפורה הנוגע ללב של ליידי ענוגה, הנאלצת לחיות בבדידות, בטירה בלב אי בלב נהר, מול טירת קמלוט של המלך ארתור, כי היא מאמינה שקללה תּבוֹאֱנָּה אם היא תסתכל על הטירה. טניסון (Alfred Lord Tennyson 1809 –1892 ) היה ענק. הענק של תקופתו הויקטוריאנית - עם מינוי לכל ימי חייו כמשורר חצר המלוכה - וענק לתמיד. היצירה 'הליידי משלוט' היא דרמה תקופתית המספרת סיפור עשיר וקסום באופן מרוכז, מכושף ומְלֵא יופי, כמו שאפשר לעשות רק בשירה.

על המחבר/ת

סופר, עורך, מילונאי, מתרגם - רב-תחומי. בין ספרי: 'מילון שקד - המילון האנציקלופדי למונחי יין', 'הישראלי היפה - מדריך שימושי להתנהגות נאותה', 'Maitre D - מדריך 100 המסעדות הטובות בישראל (בעברית ובאנגלית)', 'פּוֹ-אֶטרִי - תרגומי שירה קלאסית משובחת', 'כחול עמוק', 'צוחקים בלבד', 'שאלות לחַיבָּנִים - ספר מדע פופולרי', 'האדם הראשון שֶ - סיפורי מדע בדיוני'.

שירה עמ'
15
#תרגום #שקד #תרגומי שירה ...
הַלֵיידִי מִשָׁל... יעקב שקד
131
10.19 8