רומן עמ'
416
#מלחמת השחרור #הסטוריה יהודית #קרב טירה ...
העשירים חמוטל בר יוסף
253 4.2
07.19 7

תגובה

4

שונה אך מרתק.
user-avatar
חיים באר - סופר
5

הכתיבה נהדרת. במיוחד אהבתי את לשון ההמעטה, המאופקת אך גם מדויקת. המידע ההיסטורי עשיר ומרתק. הסופרת מצליחה לצייר את התקופות השונות בפרטי פרטים של סגנון חיים ושל אווירה, ולהאיר באור חדש את המהלכים הלאומיים והבינלאומיים ואת השפעתם על היחיד כמו על הכלל. הדמויות מעניינות, ונוגעות ללב.
user-avatar
אמונה אלון - סופרת
4

הרומן כתוב בכישרון רב , בעברית מצוינת ושוטפת והדמויות חיות מול העיניים כמו גם התקופה. נהניתי מאד ממה שקראתי.
user-avatar
אלי עמיר, סופר
4

חמוטל בר יוסף כתבה אפופיאה מופלאה. ספר רב חן, ליודעי ח"ן.
user-avatar
צבי צמרת, איש חינוך
4

הכתיבה קולחת בלי להתעכב על הפסיכולוגיה של הדמויות, מין מסירת אירועים ברוח תנ"כית. יפה מאוד בעיני השילוב של הדמויות הבדויות במארג ההיסטורי הממשי, טכניקה סיפורית שמזוהה כיום עם הסרט 'פורסט גאמפ'. ניכר שעשית תחקיר יוצא מן הכלל. העלילה כולה משכנעת מאוד ומרשימה בבנייתה המקורית.
user-avatar
גדעון טיקוצקי
4

משהו בדרך הכתיבה המחוספסת מזכיר לי את הספר ברכת האדמה של קנוט המסון. כתיבה מינמליסטית, חפה מקישוטים, שמשאירה מקום להתחבר לסיפור
user-avatar
דידו, משורר וגנן
ספר מרתק. דרך קורות חיי משפחה יהודית על פני כמה דורות נסקרת ההיסטוריה היהודית באירופה, עליית הציונות ומימושה.בין גיבורי הספר בכירים בתולדות הציונות, בממשלה האנגלית ובמנהיגות הגרמנית.משולבת בנבכי הרומן, רכישת קרקעות בארץ ישראל, יישובה ביהודים ומערכת היחסים עם הערבים והאנגלים. ניכר כי נעשה כאן מחקר רציני והתבססות על ארכיונים. 420 עמודי הספר חלפו ביעף. מומלץ!
user-avatar
ירון גולדשטיין, מנהל אתר מנדלי ספרים דיגטליים
עבודת ארכיון ומחקר רבה של חמוטל בר-יוסף מושקעת בספר, מסבה לקוראיו עונג אינטלקטואלי. ומוצאת את ביטויה בכמה מהסיפורים הרקומים בו–התחבולות שנדרשו לשם גאולת הקרקע בישראל. בשל החופש הספרותי הלגיטימי שיש לסופרת לבדות דמויות ואירועים, לעולם אין לדעת מתוך הקריאה אם הגילויים החדשים הקשורים למאורעות ואישים ידועים, גילויים שלפעמים הם מסמרי שיער, היו או לא היו. בר-יוסף מציירת בצבעוניות עשירה את החיים בפרוסיה של המאה ה-19, על עיירותיה ואוניברסיטאותיה. כך גם את חייהם של היהודים המתחלנים במרכז אירופה של התקופה
user-avatar
צור ארליך, מבקר ספרות (רשימה ב"מקור ראשון")
אתמול בצהריים הגעתי לקרוא בספר "העשירים". הרמתי עיניים מהספר כעבור שעה ,כך חשבתי, והופתעתי לראות חושך עמוק מעבר לחלון. נו, אמרתי לעצמי, שוב סערה !!! הסתכלתי על השעון – היה 5 אחרי הצהריים. מאז ילדותי לא זכורה לי חוויה של אובדן תחושת הזמן והסביבה כתוצאה מהקריאה בספר. הסיבה האמתית היא בהתענגות על איכות הכתיבה האותנטית, הזורמת בקלילות , ללא אילוץ וללא זיוף ולו הקטן ביותר. כל אלה הפתיעו אותי והדביקו ממש. יצירתך אדירה, אני בטוחה שכך ירגישו רבבות הקוראים בספרך. מזמן לא קראתי כתיבה כל-כך מרגשת.
user-avatar
אסיה שילקרוט, קיבוץ נגבה
רק לעיתים רחוקות מזדמן לאדם להודות לסופר על שעות של הנאה צרופה. אני קוראת את הספר שלך ונהנית מכל דקה. עדיין לא סיימתי (הגעתי לעמוד 221 בלבד), אבל כבר ברור שהמדובר ביצירה נפלאה. כשאסיים אכתוב המלצה חמה למורים, ואז גם נחשוב כיצד ניתן לשלב הרצאה שלך בימי העיון שלנו. (לאחר זמן): ספר נפלא.
user-avatar
ד"ר אורנה כץ, מנהלת תחום דעת היסטוריה, משרד החינוך: