האדם הראשון שסיפורי מדע בדיוני

יעקב שקד

"הכל בסדר. אמרתי לך, שמי נורבאו. הכרנו לפני כשעה, לפני שהחזרתי אותך. אל דאגה, אתה תרגיש הרבה יותר טוב בעוד כעשר דקות." "החזרת אותי? מאיפה? אני בכלל לא מכיר אותך." "החזרתי אותך. מן העתיד. לשנה בה רצית. לגיל אותו רצית. בן כמה אתה?" "שלושים.

תקציר יצירה

סיפורי מדע בדיוני. הסיפורים הם בסגנון הקלאסי של אסימוב, קלארק ודומיהם. אחד המאפיינים של סיפור מדע-בדיוני משובח הוא השתתתו על הנחה או על טיעון שיש להם ביסוס מדעי, הם נשמעים הגיוניים, ואינם ניתנים להפרכה או לסתירה כלאחר יד. הקורא יודע אמנם, אינטואיטיבית, שאין ממש בטיעון של הכותב - עליו הוא מבסס את סיפורו, אולם אין בידו לפסול אותו מכל וכל. דוגמה לכך היא הסיפור 'חתימת האמן'. גם הקוראים וגם אני איננו יכולים להוכיח שלא כך נוצר הדיוקן הזה.

על המחבר/ת

סופר, עורך, מילונאי, מתרגם - רב-תחומי. בין ספרי: 'מילון שקד - המילון האנציקלופדי למונחי יין', 'הישראלי היפה - מדריך שימושי להתנהגות נאותה', 'Maitre D - מדריך 100 המסעדות הטובות בישראל (בעברית ובאנגלית)', 'פּוֹ-אֶטרִי - תרגומי שירה קלאסית משובחת', 'כחול עמוק', 'צוחקים בלבד', 'שאלות לחַיבָּנִים - ספר מדע פופולרי', 'האדם הראשון שֶ - סיפורי מדע בדיוני'.

מדע בדיוני עמ'
203
#מד #מדע בדיוני #סיינס פיקשן ...
האדם הראשון שסיפ... יעקב שקד
162 5
10.19 6